Masz pytania?
608 39 29 49
biuro@ciachbud.pl

Fundamenty, wiadukty (cięcie liną diamentową)

Cięcie fundamentów, mostów czy wiaduktów, czyli betonowych konstrukcji o dużych rozmiarach, wymaga posłużenia się liną diamentową. Metoda ta pozwala na skuteczny, bezpieczny i sprawny demontaż konstrukcji bez względu gabaryty elementów, z których się składa. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz najwyższą jakość usługi. Zachęcamy też do dokładniejszego zapoznania się z techniką, którą stosujemy w naszej firmie.

Cięcie liną diamentową – skutecznie i opłacalnie

Popularność techniki cięcia opartej o wykorzystanie liny diamentowej stopniowo wzrasta od momentu, gdy zauważono wysoką wydajność oraz funkcjonalność tego rozwiązania. Do jego zalet należy także mniejszy hałas niż w przypadku innych technik. Warto też zauważyć, że ceny tego narzędzia, a zatem także jego użycia są coraz niższe, jest to więc również rozwiązanie ekonomiczne. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy na dużych obiektach, wykorzystanie liny diamentowej wydaje się jedynym praktycznym i trafnym wyborem, który przyniesie oczekiwane rezultaty. Jej zastosowanie możliwe jest między innymi w przypadku:

  • wiaduktów,

  • mostów,

  • fundamentów,

  • dużych bloków betonowych,

  • dużych konstrukcji murowanych.

Dlaczego lina diamentowa? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, wystarczy spojrzeć na rozmiary konstrukcji, które są przecinane z jej użyciem. Już nawet gołym okiem widać, że nie poradziłaby sobie z nimi piła tarczowa, ponieważ zasięg tarcz jest zdecydowanie zbyt mały. Lina diamentowa pozwala natomiast na przecinanie bardzo dużych konstrukcji wykonanych z materiałów, których obróbka jest bardzo trudna – np. z żelbetu czy betonu. Ponadto technika ta umożliwia przecinanie tam, gdzie piły tarczowe z przyczyn fizycznych nie mogłyby dotrzeć – np. na dużych wysokościach, w otoczeniu innych konstrukcji oraz w miejscach z innych przyczyn trudno dostępnych.

Warto też zaznaczyć, że cięcie liną diamentową jest opłacalne także z finansowego punktu widzenia. Niewielkim kosztem można wykonać dużą pracę, której nie mogłoby się podjąć żadne inne narzędzie. O ceny usług można pytać, kontaktując się z nami telefonicznie.

Przecinanie z użyciem liny diamentowej – jak to wygląda?

Aby zwizualizować sobie cięcie z użyciem liny diamentowej, warto obejrzeć zdjęcia naszych realizacji. Przykłady obróbki dużych konstrukcji betonowych widoczne są w poniższej galerii. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz zapraszamy do kontaktu z firmą CIACHBUD. Gwarantujemy pełną satysfakcję z wykonanego zadania, pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych prac oraz terminowe wykonanie zlecenia.