Masz pytania?
608 39 29 49
biuro@ciachbud.pl

Elementy konstrukcyjne

Wśród oferowanych przez firmę CIACHBUD usług znajduje się profesjonalny demontaż elementów konstrukcyjnych. Ze względu duże rozmiary wycinanych elementów, przecinanie konstrukcji odbywa się z użyciem liny diamentowej.

Metoda ta znajduje swoje zastosowanie podczas rozbiórek budynków i innych dużych konstrukcji wykonanych z betonu czy żelbetu (np. bloków betonowych, fragmentów mostów, wiaduktów, fundamentów). W takich przypadkach nie ma możliwości zastosowania innej technologii. Surowce te są bardzo twarde, wytrzymałe i odporne na obróbkę, a konstrukcje, które są w z nich wykonywane, zwykle charakteryzują się dużymi gabarytami i trudną dostępnością. Lina diamentowa umożliwia jednak rozbiórkę dużych obiektów z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa wykonywanej pracy.

Demontaż elementów konstrukcyjnych z użyciem liny diamentowej

Zalety cięcia liną diamentową można to między innymi:

  • brak ograniczeń do co wielkości przecinanego elementu konstrukcyjnego – z jej użyciem dokonuje się rozbiórek mostów, wiaduktów, budynków, można nią też przecinać posadzki, fundamenty czy betonowe bloki;

  • duża szybkość cięcia, która pozwala na oszczędność czasu i sprawne wykonanie prac;

  • możliwość przecinania elementów, które są trudno dostępne.

Lina diamentowa – narzędzie do trudnego cięcia

Do przecinania elementów wykonanych z twardych materiałów budowlanych niezbędne jest zastosowanie specjalistycznej technologii. W przypadku dużych elementów konstrukcyjnych nie sprawdzi się stosowana standardowo podczas rozbiórek piła tarczowa, gdyż zasięg tarczy jest niewystarczający. Niekiedy także utrudniony jest dostęp do miejsca, w którym wykonana ma być obróbka.

Właśnie w takich sytuacjach stosuje się linę diamentową – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w obrębie technik cięcia. Umożliwia ono przecinanie konstrukcji:

  • z którymi nie są w stanie uporać się piły tarczowe ręczne ani na stojakach,

  • znajdujących się w trudno dostępnych miejscach,

  • ulokowanych na dużych wysokościach,

  • o wyjątkowo dużej grubości.

Zachęcamy do podjęcia współpracy z naszą firmą w zakresie demontażu elementów konstrukcyjnych o dużych gabarytach. Podejmiemy się zleceń zarówno w Warszawie i okolicach, jak i w pozostałych regionach Polski. Nasze doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt, którego używamy, pozwolą nam wykonać każde zlecenie sprawnie, bezpiecznie i efektywnie.

Wszystkich, którzy chcą przekonać się, jak proces cięcia z użyciem liny diamentowej wygląda w praktyce, zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych realizacji. Przykład można zobaczyć w poniższej galerii.